تبلیغات
بصیر شدن - پیوند دو نور آسمانی
                                               بصیر شدن

ألا و لایَحمِلُ هذا العَلَم إلّا أهلُ البَصَرِ و الصَّبر
پیوند دو نور آسمانی
شنبه 15 آبان 1389

به نام خدای علی و زهرا(سلام الله علیهما)

آن زمان که پیامبر خدا را به خاطر نداشتن پسر به سخره می گرفتند و به خاطر وجود مقدّس زهرای اطهر او را ابتر می خواندند، خداوند این آیات را نازل کرد:

إنّا أعطَیناکَ الکَوثَر* فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانحَر* إنَّ شانِئَکَ هُوَالأبتَر* و تو چه می دانی که این کوثر کیست و چه مقامی نزد خداوند یکتا دارد.

مقام امامت یکی از پنج اصل از اصول دین است و بعد از پیامبر، دوازده امام راهنمای حق جویان خواهند بود و جایگاه این مقام آن قدر بالا و والاست که پیامبر خدا حضرت ابراهیم(علیه السّلام)، وقتی از امتحانات الهی سربلند و روسفید بیرون آمد، به این مقام نایل شد. پس هر زنی حتّی مریم مقدّس(سلام الله علیها) لایق مادری امامت نیست.

عصارۀ صد و بیست و چهار هزار پیامبر، حضرت محمّد مصطفی(صلوات الله علیه و آله) و عصارۀ زندگی پیامبر رحمت، دخترش امّ ابیهاست. گوهر ناب آفرینش حضرت فاطمۀ زهرا(سلام الله علیها) تنها زنی است که لیاقت مادری امامت را دارد و هر مردی لایق همسری او نیست جز علی مرتضی(علیه السّلام). به همین خاطر است که خداوند مقدّر فرمود حضرت علی در کعبه پا به عرصۀ گیتی نهد تا او را از همان بدو تولّد خانه زاد خود کند و همچنین مقدّر فرمود در دامن نبی اکرم(صلوات الله علیه) پرورش یابد تا به مقامی برسد که کفو دختر پیامبر باشد.

مردان بسیاری به خواستگاری دختر رسول خدا آمدند. بسیاری از آنان از ثروتمندان مکّه بودند. امّا فاطمه، دختر خدیجه کبری(سلام الله علیها) است. زنی که با آن همه ثروت، همسر مردی شد که از مال دنیا چیزی نداشت. چون این بانوی بزرگ در چهرۀ محمّد نوری دیده و او را شناخته بود. او همان کسی بود که پیامبران پیشین بشارت آمدنش را داده بودند.

ـ ای علی، ما هر کدام به خواستگاری دختر رسول خدا رفتیم، پاسخ منفی شنیدیم. تو چرا به خواستگاری فاطمه نمی روی؟

ـ امّا من که از مال دنیا چیزی ندارم.

ـ تو از همۀ ما بهتر می دانی که پیامبر خدا چشم به مال دنیا ندارد که اگر این طور بود، دخترش را به اشرافی که فاطمه را خواستگاری کرده بودند می دادند. به یقین پیامبر منتظر توست. چون تنها تو لایق همسری دختر رسول خدا هستی.

پیوند دو نور

و ثمرۀ پیوند آسمانی این دو نور هدایت، یازده خورشید روشنی بخش راه سعادت است.

 

سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(علیه السّلام) و حضرت فاطمۀ زهرا(سلام الله علیها) بر عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت مبارک باد.

ارسال شده توسط رمضانپور در ساعت 10:50 ب.ظ | نظرات()