تبلیغات
بصیر شدن - برای یک بار هم که شده با تأخیر کمتر!
                                               بصیر شدن

ألا و لایَحمِلُ هذا العَلَم إلّا أهلُ البَصَرِ و الصَّبر
برای یک بار هم که شده با تأخیر کمتر!
چهارشنبه 26 آبان 1389

بسم ربّ الشّهداء و الصّدّیقین

«در نیویورک که بودم، یک روز در کتابخانه قدم می زدم و کتابها را نگاه می کردم چشمم افتاد به قرآن. کنجکاو شدم که ببینم درقرآن چه چیزی آمده است. آن را برداشتم و شروع کردم به ورق زدن و آیاتش را به انگلیسی خواندم. احساس کردم که این کلمات، کلماتی نورانی است و نمی تواند گفتۀ بشر باشد. خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم. آن را امانت گرفتم و بیشتر مطالعه کردم و احساس کردم که آن را میفهمم و قبول دارم.»

بعد از این قضیه به یک مرکز اسلامی در نیویورک مراجعه می‌کند و درخواستش مبنی بر این که می‌خواهد مسلمان شود را مطرح می‌کند. آن‌ها هم نام «هشام عزیز» را برای وی انتخاب می‌کنند.

اوّلین آشنایی وی با تشیّع و انقلاب اسلامی ایران از طریق یکی از مصاحبه های دکتر محمد حسن قدیری ابیانه(رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا بین سالهای ۵۸ تا ۶۱) از طریق تلویزیون ایتالیا بوده است و پس از آن برای دیدار با وی به سفارت مراجعه می کند و پیوند دوستی بین آنها ایجاد می شود
و زمانی که فخرالدّین حجازی در سال ۱۳۵۹ به ایتالیا سفر می‌کند و با او آشنا می‌شود، از او می‌خواهد که یک بار دیگر تشرّف خویش را به تشیّع اعلام نماید. سپس فخرالدّین حجازی نام مهدی را برای او انتخاب می‌کند.

بله، بخش هایی که خواندید در مورد زندگی شهید مهدی آنیلی یا ادواردو آنیلی بود که یک روز از سالگرد شهادتش می گذرد. شاید خیلی ها هنوز با نام ادواردو آنیلی آشنا نباشند. برای آشنایی مختصر این دوستان، بخش کوچکی از زندگی ایشان را می آورم.

شهید مهدی آنیلی

ادواردو در سال 1954 از پدری مسیحی و مادر یهودی در نیویورک به دنیا آمد و تحصیلات مقدّماتی را در ایتالیا و سپس در کالج آتلانتیک انگلستان گذراند. پس از آن در رشتۀ ادیان و فلسفه شرق از دانشگاه پرینستون آمریکا با درجۀ دکترا فارغ التّحصیل شد.

پدرش سناتور جیووانی آنیلی سوپر میلیاردر ایتالیایی و مالک کارخانجات اتومبیل سازی فیات، فراری، لامبورگینی، آلفارمو، ایویکو، چندین کارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانک خصوصی، روزنامه های پر تیراژ لاستامپا و کوریره، باشگاه اتومبیل رانی و باشگاه فوتبال یوونتوس بود.

افزون بر اینها چندین شرکت ساختمان سازی، راه سازی و هلی کوپتر سازی هم وجود دارد که خانواده آنیلی جزو سهامداران اصلی آنها می‌باشند. ادواردو تنها فرزند مشهورترین خانواده ثروتمند ایتالیایی و تنها وارث ثروت بی کران پدرش بود. ثروت این خانواده خارج از محاسبه و تنها درآمد سالیانه ایشان بالغ بر.../.../.../.6 دلار یعنی 3برابر درآمد نفتی جمهوری اسلامی ایران بود.

آنیلی 4 سال‎ پیش‎ از پیـروزی‎ انـقـلاب‎ اسـلامـی‎ ایران، مسلمان و در سال‎1359 با پیگیـریی انقلاب‎ اسلامی‎ ایران‎ و نیز مشاهـده‎ نشـانـه‎ های‎‎ رهبری الهی‎ در شخصیـت‎‎ حـضـرت امام‎ خمینی(حمةالله تعالی علیه‎‎‎) به مذهب‎ شیعه روی‎ آورد.

او در مکاتبات خود از نام هشام عزیز که سال‌ها از آن استفاده کرده بود و در مکالمات خود با دوستان ایرانیش از نام مهدی استفاده می کرد. او چند بار به ایران سفر کرده و با امام خمینی(رحمةالله علیه) و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) دیدار کرده و به زیارت امام رضا(علیه السّلام) مشرّف شده است.
با مرگ پدر ادواردو، ممکن بود ثروت بیکران او به کشور های اسلامی کشیده شود. لذا نقشه نابودی او را کشیدند و مافیای صهیونیستی که از تبار همان مافیایی بودند که پس از وفات رسول خدا(صلوات الله علیه و آله) ثروت عظیم فدک را مساوی نابودی خویش می دیدند و به هر قیمت آن را از دست علی مرتضی(علیه السّلام) و فاطمه(سلام الله علیها) خارج ساخت، سرانجام آنیلی را‎ در سال ‎1379‎ در ایتالیـا بـه طرز مشکوکی به‎ شـهـادت‎ رساندند.

این است آزادی غربی که انسانها حتّی اجازه ندارند به هر دینی که می خواهند باشند و از آن بدتر، ثروت خود را در هر راهی که دوست دارند خرج کنند و ...!

برای آشنایی بیشتر، می توانید کتاب «هدیۀ مسیح»(انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی) را از طریق لینک زیر خریداری کنید.

خرید کتاب

ارسال شده توسط رمضانپور در ساعت 06:37 ب.ظ | نظرات()