تبلیغات
بصیر شدن - بنی آدم اعضای یکدیگرند
                                               بصیر شدن

ألا و لایَحمِلُ هذا العَلَم إلّا أهلُ البَصَرِ و الصَّبر
بنی آدم اعضای یکدیگرند
سه شنبه 24 اسفند 1389

بسم ربّ الشّهداء و الصّدّیقین

إنَّ مَثَلَ بَنی آدَمَ فی تَوادِّهِم و تَعاطُفِهِم وَ تَراحُمِهِم کَالجَسَدِ الواحِد. إذَااشتَکی مِنهُ عُضوٌ تَداعی لَهُ سائِرُالجَسَدِ بِالسَّهَرِ وَالحُمّی.«پیامبر اکرم(صلوات الله علیه)»

بنی آدم اعضای یکدیگرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

به وضوح می توان دید که پیامبر اسلام فرمودند بنی آدم اعضای یکدیگرند. نفرمودند بنی آدمی که مسلمانند و یا بنی آدمی که ایرانیند و یا بنی آدمی که شیعه اند و ... بنی آدم یعنی همۀ انسانهای روی کرۀ زمین، بدون در نظر گرفتن دین و نژاد و رنگ و ملّیّت و مذهب و... . پس بی معنی است گفتن این حرف بی پایه و اساسی که مزدوران جهان در ذهن عدّه ای بی بصیرت کردند که:«بابا! ملّت خودمون دارن از گشنگشی می میرن و جوونا بیکارن و ... بعد می خوایم به گدا گشنه های کشورای دیگه کمک کنیم؟! چراغی که به خونه رواست به مسجد حرومه!» به این طرز تفکّر باید گفت مسلمانی به کنار، اگر انسانیت داشته باشیم اینطور نباید فکر کنیم. جالب است بعضیها که اینگونه حرف می زنند، به مستضعفین هموطن خود نیز کمک نمی کنند و فقط از دولت انتظار دارند کاری بکند.

این مقدّمه را گفتم تا بگویم اگر ما خودمان را مسلمان می دانیم و پیرو دین پیامبر اسلام، حضرت محمّد مصطفی(صلوات الله علیه و علی آبائه الطّاهرین)، بر ما واجب است فراموش نکنیم همنوعانمان را که...

1ـ در بحرین و مصر و لیبی و تونس و ... برای آزادی کشورشان از چنگال مزدوران ستمگر به خاک و خون کشیده شده اند.

2ـ ملّت درد کشیدۀ ژاپن را که گرفتار زلزله و سونامی و بدتر از همۀ اینها تشعشعات رادیواکتیوی نیروگاههای هسته ای هستند.

3ـ مردم مسلمان زلزله زدۀ پاکستان که هنوز سرپناه خوبی برای ادامۀ زندگی ندارند.

اگر کاری از دست هر کداممان برمی آید برای این عزیزان بکنیم که بسم الله و اگر نه لااقل می توانیم برایشان دعا کنیم. چقدر زیبا گفت سعدی شیرین سخن در ادامۀ این شعر:

توکز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامت نهند آدمی

ولی امّت حزب الله جمهوری اسلامی ایران محال است همنوعانش را فراموش کند و در خوشیهای خودش، غم و اندوه دیگران را نیز در نظر می گیرد. چه اینکه در آخرین جمعۀ سال 1389 باز حماسه ای دیگر می آفریند و در حمایت از مردم آزادیخواه کشورهای مصر و لیبی و تونس و بحرین قیام می کند و مثل با فریادهای دشمن شکنش لرزه بر اندام ستمگران جهان می اندازد. هم آنان که از تأثیرگذاری انقلاب ایران بر کشورهای منطقه به هراس افتادند و کاسۀ چه کنم چه کنم به دست گرفته اند. آنها چون می دانند از بین رفتنی هستند، به این روز افتادند. وعده ای که پیامبر اسلام از قول خداوند متعال دادند حق است که فرمودند:«اَلمُلکُ یَبقی مَعَ الکُفر، وَ لا یَبقی مَعَ اظُّلم.»(یک دیار با کفر باقی می ماند ولی با ظلم نه.)

شعار امّت حزب الله جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه چنین است:

                                    مرگ بر آمریکا

                                    مرگ بر اسرائیل

                                    مرگ بر انگلیس

و از همه مهمتر

                                    مرگ بر آل سعود

(یا به عبارتهای بهتر)

                                    مرگ بر آل سقوط

یا

                                    مرگ بر آل صهیون!

خواهران و برادران عزیز و غیرتمندم، مبادا شیرینی فرارسیدن سال جدید، ما را از اندوه کشورهای مسلمان منطقه و همچنین سختیهای مردم زلزله زدۀ ژاپن و پاکستان غافل کند. سر سفرۀ هفت سین، بعد از دعای برای سلامتی و تعجیل در فرج مولایمان حضرت بقیةالله الاعظم(روحی فداه)، برای پیروزی اسلام و مردم مسلمان کشورهای منطقه بر کفر و ظلم و برای مردم کشورهای زلزله زدۀ پاکستان و ژاپن دعا کنیم.

اگر پسته ای، تخمه ای چیزی می شکنیم، فراموش نکنیم باید استخوانهای ابر قدرت زورگو و خونخوار جهان یعنی آمریکا و اسرائیل را هم بشکنیم  و زیر دندانهایمان خرد کنیم و اگر در آسایش مشغول جشن گرفتن هستیم و شادی می کنیم و در امنیت به مسافرت می رویم، فراموش نکنیم مردم پاکستان و ژاپن را که آواره هستند و سرپناهی برای زندگی ندارند و هر لحظه در هراس زندگی می کنند.

پیشاپیش فرارسیدن سال 1390 را تبریک عرض می کنم و برای همۀ مسلمانان جهان سربلندی و عزّت را آرزو می کنم.

کاش امسال، سال ظهور باشد...

ارسال شده توسط رمضانپور در ساعت 10:20 ق.ظ | نظرات()