تبلیغات
بصیر شدن - امام خامنه ای را دوست داریم چون...
                                               بصیر شدن

ألا و لایَحمِلُ هذا العَلَم إلّا أهلُ البَصَرِ و الصَّبر
امام خامنه ای را دوست داریم چون...
جمعه 6 خرداد 1390

مدّتی می شود که چند نفر(شاید هم یک نفر ولی با اسمهای مختلف) برایم پیغام می گذارد و با لحن توهین آمیزی از من سؤال می کند که چرا رهبر عزیزمان امام خامنه ای را دوست داریم و می گوید که ما از ایشان پیروی کورکورانه می کنیم و حقیقتاً نمی دانیم چرا ایشان را دوست داریم!(علّت تأیید نکردن این کامنتها فقط توهین آمیز بودن لحن و استفاده از کلمات زشت است و گرنه ترسی ندارم از تأیید سؤالاتشان و جواب دادن به آنها. نمی دانم چرا بعضیها می خواهند با دعوا حرفشان را به کرسی بنشانند وقتی می شود منطقی و آرام حرف زد؟)

کلّاً سؤالاتی که ایشان پرسیدند مرا به یاد کامنتهایی انداخت که سال گذشته شخصی به نام "عاشق اسلام ناب محمّدی" در سایت جناب آقای قدیانی(قطعۀ مقدّس26) می نوشت. البتّه ایشان اینطور توهین آمیز نمی نوشتند ولی سؤالات ایشان مثل همین آقا یا خانمی بود که مدّتی است برای من می گذارد. در آنجا من جوابی به این بندۀ خدا دادم و الآن هم همان جواب را در اینجا خطاب به این خانم یا آقا و کسانی که مثل ایشان فکر می کنند می دهم(خدا همۀ ما را به راه راست هدایت کند). ببینید آقا یا خانم محترم، من خودم رهبر را خیلی دوست دارم. بیشتر از جانم. امّا به شما حق می دهم. اگر ما ایشان را دوست داریم باید بدانیم چرا دوستش داریم. و همینطور اگر مخالفیم باید دلیل محکمی برای مخالفتمان داشته باشیم. من دلیل دوست داشتنمان را می گویم، امیدوارم شما هم دلیل محکم و خوبی برای مخالفتتان داشته باشید. فقط از شما خواهشی دارم. اینکه یک لحظه بغض و کینه تان را کنار بگذارید و بی طرفانه نوشته های مرا بخوانید.

و امّا دلیل علاقۀ ما به امام خامنه ای(مدّظلّه العالی):

اصلاً کاری ندارم و برام اصلاً مهم هم نیست که بدانم شما دخترید یا پسر؟ بی حجابید یا با حجاب؟ نماز خوانید یا نه؟ اعتقاداتتان به خودتان مربوط است. ولی عزیز من، این را مطمئنّم که لااقل مسلمان و شیعه اید و دین دیگری ندارید(این را از صحبتهایتان می شود فهمید!) از کامنتتان این را هم فهمیدم که امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) را به عنوان امام دوازدهم و معصوم چهاردهم قبول دارید. خدا را هم محال است قبول نداشته باشید. شما حرفی زده بودید که مضمونش این بود که اینکه ما می گوییم ایشان ولی فقیه هستند اشتباه است. چون ممکن بود جای آیت الله خامنه ای هر کس دیگری باشد و آن شخص صالح باشد یا نباشد. امّا دلیل اینکه ما به رهبر جامعۀ اسلامی می گوییم ولی فقیه: این را قبول دارید که امام زمان مثل خورشید پشت ابر هستند و همانطور که از خورشید پشت ابر بهره مند می شویم، از امام زمان هم بهره مند می شویم؟ روزی یکی از یاران نزدیک حضرت امام حسن عسکری(علیه السّلام) از امام پرسیدند: امّت اسلام چگونه از وجود فرزند شما بهره مند می شوند در حالی که شما می فرمایید ایشان از نظرها غایب می شوند؟ چه کسی هدایت امّت اسلام را به عهده می گیرد؟

امام حسن عسکری از قول امام صادق ـ علیهما السلام ـ نقل کردند:«مَن کانَ مِنَ الفقهاء صائناً لنفسه و حافظاً لدینه و مخالفاً علی هواه و مطیعاً لِأمر مولاه. فَلِلعوامّ أن یُقَلِّدوهُ و ذلک لایکون ألاّ بَعضَ فقهاء الشیعه.

از فقها آن کس که پرهیزکار و حافظ دین و مخالف هوای نفس و مطیع اوامر و احکام خدا باشد، عامّۀ مردم باید از او تقلید نمایند.»

تقلید کامل در تمامی افعال به معنی آن است که در همۀ امور، مرجع و مقلّد مسلمین فقیه است، و ادارۀ امور اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، و مدیریت جامعه اسلامی باید به دست فقیه انجام گیرد.

ضمن اینکه خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:«یا ایّها الّذین امنوا اطیعوا الله والرّسول و اولاالامر منکم.» درتفاسیر قرآن آمده است که این اولاالامر جانشینان پیامبر اکرم(صلوات الله علیه) و کسانی هستند که در زمان غیبت رهبری جامعۀ اسلامی را به عهده می گیرند.

دلایل و مدارک زیادی وجود دارد که ایشان ولی فقیه و رهبر ما هستند. از همۀ اینها هم بگذریم علمایی زیادی ایشان را تأیید کردند. ببینید برادر یا خواهر من، شما نمی توانید همۀ علما را نادیده بگیرید و قبولشان نداشته باشید که اگر اینطور باشد با عرض معذرت شما با خودتان مشکل دارید و باید در اعتقاداتتان تجدید نظر کنید! انسان بالاخره باید به یک صراطی مستقیم باشد! و اینکه می فرمایید ممکن بود به جای ایشان کسی مثل منتظری رهبر باشد! امّا نه. ممکن نبود. اگر ممکن بود حتماً می شد. خدا عالم الغیب السّماوات و الارض است. می داند که چه کسی خوب است و چه کسی بد. سالهای سال مردم فکر می کردند منتظری خوب است و فرد مناسبی برای رهبری است. قائم مقام رهبر هم بود. امّا خدا می دانست که ایشان نه به خاطر بدیهایش، به خاطر ساده لوحی اش فرد مناسبی نیست. امام خمینی(رحمةالله علیه) هم به ایشان تذکّر می دادند شاید به راه راست برگردد. ولی برنگشت. پس خداوند متعال خیانتش را آشکار کرد تا همگان بدانند که این شخص مناسب نیست. ما الآن دیگر امام و وحی و ... که در دسترس نداریم که بدانیم چه کسی خوب است و چه کسی بد. خدا اینطوری به ما نشان داد. شک نکنید اگر امام خامنه ای خدای نکرده خوب نبودند، خیلی پیشتر از اینها ایشان هم رسوا می شدند. همانطور که مخالفین نظام مقدّس جمهوری اسلامی روز به روز دارند رسوا و رسواتر می شوند. شما در مورد طرفداران مولایمان حرفهایی زدید که ظاهراً از ایشان بدیهایی دیدید. راست و دروغش پای خودتان بر فرض اینکه راست بگویید اگر از طرفداران تندروی آقا بدی دیدید یا دیدید که دفع حدّاکثری می کنند و از این قبیل کارها، حق ندارید به خودشان نسبت بدید. این مثل این می ماند که بگوییم ایران یه کشور اسلامی است. ولی در آن حجاب رعایت نمی شود، نزول خواری می شود، قتل، جنایت، دزدی و هزار و یک کثافت کاری دیگر در آن انجام می شود. اگر اسلام این است، نعوذ بالله پس به درد نمی خورد!! در حالی که اینطور نیست. اصل اسلام خوب است و اگر در یک جامعه، اسلام واقعی وجود داشته باشد آنجا بهشت می شود. این ماییم که طبق قوانین اسلام یا بر خلاف آن عمل می کنیم. این را می خواهم بگویم که امام خامنه ای خودشان انسان خیلی خوب و شریفی هستند. امّا اگر منِ مدّعی پیروی از ولایت عمل زشتی انجام دادم، شما نمی توانید بگویید که اگر دوستدار خامنه ای این کار را کرده، پس خودش هم اینطوری است!

حالا از شما سؤالی دارم(این سؤال را از هر کدام از  هم عقیده های شما پرسیدم جواب نداد). تعداد دوستداران آقا بیشتر از هر کس دیگری است. این را به وضوح می شود از راهپیمایی ها و ... فهمید که وقتی به رهبرشان توهین شد میلیونها انسان(با هر دین و مذهبی)به خیابانها آمدند و از ایشان دفاع کردند. فرض کنید ما بی دلیل ایشان را دوست داریم. ولی شما از ما با این کثرت جمعیت دلیل می خواهید. ولی کسانی که با رهبری مشکل دارند تعدادشان خیلی کم است و در اقیانوس عظیم ملّت گم می شوند. شما که مخالفید چرا مخالفید؟ چه دلیلی دارید که می گویید ایشان هنوز مجتهد نشدند؟ روی چه حساب و سند و مدرکی می گویید آدم درستی نیستند و جنایتکارند و ...؟!!! بر اساس کدام سند و مدرک می گویید ساده زیست نیستند؟ دلیلتان جز یک کینه و بغض شخصی چیز دیگری است؟ شما به ما می گویید پیروی کورکورانه می کنیم و نمی دانیم چرا دوستشان داریم. امّا من به شما عرض می کنم هر کدام از ما به هر حال دلیلی برای علاقه مان به ایشان داریم. امّا خود شما مخالفت کورکورانه می کنید. نمی دانید برای چه ولی از ایشان بدتان می آید. می شود بدانم چرا بدتان می آید؟

امثال شما روزی هزار بار از ما دلیل خواستید و ما هر بار جوابتان را دادیم. هر کداممان دلایل خودمان را گفتیم. اینها هم که الآن گفتم بخشهای خیلی کوچکی از دلایل علاقۀ ما به رهبری بود که اگر بخواهم همۀ آنها را بگویم تا هفتۀ بعد باید به طور مداوم بنشینم و تایپ کنم. ولی شما حتّی یک بار نیامدید منطقی دلیلتان را بگویید. اگر محض رضای خدا فقط یک دلیل منطقی برایم بیاورید، قول می دهم من هم مخالف رهبری شوم و خودم هم به شما بپیوندم و در جهت سقوط نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه گام بردارم! این را جدّی گفتم. به شرط اینکه یک دلیل محکم و منطقی بیاورید.

*مولایم امام خامنه ای*

 

ارسال شده توسط رمضانپور در ساعت 10:48 ق.ظ | نظرات()